Робота з Python - використання Anaconda, Jupyter Notebook, JupyterLab

Post on 27 жовтня 2022
by Super User
Основи Anaconda, Jupyter Notebook, JupyterLab для програмування на Python
 
Python – це інтерпретована об'єктно-орієнтована мова і інтерактивне середовище для розробки програм. За допомого цієї мови програмування можна створювати програми з графічним інтерфейсом, працювати з базами даних, створювати Wеb-сайти та багато іншого.
Мова програмування Python має зрозумілий синтаксис та оптимально підходить для програмування математичних обчислень.
Python ґрунтується на пакетах, які використовуються в наукових обчисленнях - numpy, scipy, matplotlib, sympy та ін. У них реалізовані класичні чисельні алгоритми розв'язання рівнянь, задач лінійної алгебри, обчислення певних інтегралів, апроксимації, рішення диференціальних рівнянь і їх систем.
Пакет matplotlib надає можливість візуалізації двовимірних і тривимірних даних.
Основою пакетів NumPy і SciPy є чисельні розрахунки.
Бібліотека SymPy – це розв’язок рівнянь і систем, інтегрування і диференціювання, обчислення границь, розкладання в ряд і підсумовування рядів, спрощення виразів та ін.
Для роботи з Python рекомендується встановити безкоштовний дистрибутив Anaconda:
або
- встановлюються одночасно і Python, і наукові бібліотеки.

У якості середовища для запуску коду на пайтон в Anaconda є спеціальні інструменти: Jupyter Notebook або JupyterLab - програми, які виконуються у web-браузері.

Велика кількість модулів-бібліотек, потрібних для використання Пайтон, встановлюється разом з Анаконда.

Підготовка Anaconda до роботи після встановлення

До початку роботу потрібно переконатись, що в середовищі програмування є набір потрібних бібліотек: NumPy , Pandas , nb_conda, Jupiter, Plotly , Quandl тощо.

Їх можна встановити
  • або через командний рядок (Anaconda Prompt)
conda install numpy pandas nb_conda jupyter plotly quandl
  • або через Anaconda Navigator
запустити Anaconda Navigator, у меню зліва обрати Environments, у списку по черзі обрати розширення (їх ще називають пакети, бібліотеки, модулі) і встановити їх (кнопка Apply).Можна обійтись і без середовища Anaconda, а скористатись онлайн-інструменти, наприклад - https://trinket.io/embed/python3  Ще один спосіб програмувати на Пайтон - використати можливості Google Colaboratory.


Jupyter Notebook, JupyterLab


Щоб писати програму на пайтон, необхідно запустити Anaconda Navigator, далі – Jupyter Notebook або JupyterLab. Відкриється вкладка у броузері, у якій з’явиться редактор для редагування і запуску коду. Особливістю середовища є те, що результати виконання вбудовуються відразу у файл з кодом.Документація Jupyter Notebook https://jupyter-notebook.readthedocs.io/en/latest/notebook.html , докладні пояснення з відео https://www.codecademy.com/article/how-to-use-jupyter-notebooks 

Буде також корисно почитати:

Шпаргалка з Python

Dataframe у Python